پیام وزیر نیرو به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

وزیر نیرو با صدور پیامی ضمن گرامی‌داشت فرارسیدن روز ارتباطات و روابط عمومی تاکید کرده است که اصلاح روش‌های مصرف و تقاضای آب و انرژی به عنوان یکی از مهمترین اهداف و ماموریت‌های روابط‌عمومی‌ها زمانی به موفقیت می‌رسد که بتوانیم گفت‌وگوهای صریح و فراگیری در میان تمامی ذینفعان را سامان دهیم.  

 

متن کامل پیام رضا اردکانیان، وزیر نیرو به مناسبت 27 اردیبهشت، روز ارتباطات و روابط عمومی به شرح زیر است:

 

 

 

 


بسمه تعالی


روابط عمومی، فعالیتی دانش محور، مبتنی بر شناخت عمیق از وضعیت موجود، دارای توانمندی لازم برای ارتباط‌ گیری با مردم و اعتمادسازی است. نقش و اهمیت روابط عمومی‌ها در دهه اخیر بسیار فراتر رفته و خود به یکی از کنشگران حوزه عمومی تبدیل شده‌اند. اینک روابط عمومی‌ها هم بر تفکر و تصمیمات و بایدها و نباید‌ها درون سازمانی تاثیرگذارند  و هم، افکار عمومی متاثر از نوع ارتباط با آنها است. این تعریفی جدید از روابط سازمان و مخاطب است که روابط عمومی را از نقش یگانه انتقال دهنده پیام خارج ساخته است.

برای ما که در صنعت آب و برق خدمتگذار مردم هستیم، اصلاح روش‌های مصرف و تقاضای آب و انرژی به عنوان یکی از مهمترین اهداف و ماموریت‌های روابط‌عمومی‌ها، توان مضاعفی طلب می‌کند و زمانی به موفقیت می‌رسیم که بتوانیم گفت‌وگوهای صریح و فراگیری در میان تمامی ذینفعان را سامان دهیمجلب مشارکت مشترکان خانگی، تجاری، کشاورزی و صنعتی در مدیریت مصرف و تقاضا، کاری نیست که به راحتی انجام شدنی باشد و تحقق این امر مستلزم دانش و فعالیت اجتماعی گسترده می‌باشد که روابط عمومی رکن مدیریت آن است.

این امر نهایتاً باید به افزایش اعتماد بین مردم و سازمان‌های مرتبط با صنعت آب و برق، ارتقای سواد آب و انرژی در مخاطبان و به ویژه مردم، طراحی سازوکارهای مشارکت مصرف کنندگان در تصمیم سازی‌ها، نوسازی اطلاعات و دانسته‌های مردم درباره وضعیت منابع آب و انرژی کشور و همچنین زدودن برخی اطلاعات نادرست و ایجاد ارتباط موثر و متقابل با نخبگان محلی و منطقه‌ای برای همکاری بیشتر با صنعت آب و برق منجر شود.

دوران حاضر که در آن پذیرفته‌ایم همه ما باید در برابر مسئله‌ای به نام پایداری منابع آب و انرژی همگام باشیم، می‌تواند به دوران شکوفایی فعالیت روابط عمومی‌ها بدل شود. فراموش نکنیم که هدف مجموعه روابط عمومی امیدواری واقعی مردم و مقابله با هرگونه آثار و علایم یأس اجتماعی است و با وجود تمامی مشکلات، می‌توان با توانمندسازی مشترکان برآن فائق آمد. در پایان  روز روابط عمومی را خدمت همه شما همکارانم در روابط عمومی‌های صنعت آب و برق تبریک گفته و از درگاه خداوند متعال، توفیق روزافزون یکایک را در خدمت به ملت شریف ایران اسلامی خواستارم.


                                                                                                   رضا اردکانیان
                                                                                                   وزیر نیرو

گزیده اخبار صنعت برق

تفاهم نامه همکاری

ازتباط با ما :

Contact us

پیام شما برای خبر گزاری آب و انرژی ارسال گردید

آدرس :

 

تهران - خیابان فلسطین شماره 493 ساختمان زمرد طبقه 2 واحد 12

 

تلفن : 66989614 - 66989625 - 021

 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

حوزه فعایت :

موضوعات تخصصی انرژی از جمله :

آب : تولید، تصفیه، انتقال، بهینه سازی مصرف

برق : تولید، انتقال، توزیع

نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و سایر منابع انرژی فسیلی و تجدید پذیر.

مشارکت در برگزاری همایش ها، پوشش خبری و تبلیغی.

معرفی شرکتهای فعال در حوزه انرژی و بیان توانمندی ها و دستاوردها.

Go to top