پایگاه خبری آب و انرژی توسعه همکاریهای آب و انرژی با چین

 

 

چانگ هووآ: چین قاطعانه با یکجانبه‌گرایی آمریکا مخالف است.

 

وزیر نیرو با اشاره به اراده رهبران ایران و چین برای تحکیم و توسعه روابط میان دو کشور، گفت: در زمینه آب و انرژی مصمم به توسعه همکاری‌های خود با شرکت‌های چینی هستیم تا ضمن رفع نیازهای داخلی بتوانیم حضور مشترک مناسبی در بازار کشورهای منطقه داشته باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان در دیدار با سفیر جدید جمهوری خلق چین ضمن آرزوی موفقیت برای "چانگ هووآ" به جهت ماموریت جدیدش در تهران، روابط دو کشور را در بردارنده ظرفیت‌های گسترده برای همکاری دانست.
وی با اشاره به نتایج مذاکرات سران دو کشور، بر عزم جدی وزارت نیرو برای توسعه همکاری‌های دو طرف به ویژه در زمینه تکمیل طرح‌های مشترک و همکاری در پروژه‌های آب و برق در کشورهای ثالث تاکید کرد که این مهم مورد استقبال سفیر چین قرار گرفت.
اردکانیان ضمن تشریح دستاوردهای صنعت آب و برق در ایران، تاکید کرد: در کنار دستاوردهای داخلی وزارت نیرو در تلاش برای ارتقای همکاری‌های صنعت برق در منطقه هستیم.
چانگ هووآ، سفیر جدید جمهوری خلق چین نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه کشورش قاطعانه با یکجانبه‌گرایی آمریکا مخالف است، ادامه داد: با وجود مشکلات موجود در این زمینه در تلاش برای حفظ همکاری و توسعه روابط تجاری خود با ایران هستیم.
وی با اشاره به اینکه سالیان متمادی در کشورهای خاورمیانه فعالیت داشته است، گفت: در مناطقی همچون عراق، لبنان و یمن مشکل کمبود برق کاملا مشهود است ولی صنعت برق و تولید انرژی در ایران دارای شرایط بسیار خوبی است؛ لذا شرکت‌های چینی آماده تداوم همکاری‌های خود با شرکت‌های ایرانی در زمینه آب و انرژی هستند.

گزیده اخبار صنعت برق

تفاهم نامه همکاری

ازتباط با ما :

Contact us

پیام شما برای خبر گزاری آب و انرژی ارسال گردید

آدرس :

 

تهران - خیابان فلسطین شماره 493 ساختمان زمرد طبقه 2 واحد 12

 

تلفن : 66989614 - 66989625 - 021

 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

حوزه فعایت :

موضوعات تخصصی انرژی از جمله :

آب : تولید، تصفیه، انتقال، بهینه سازی مصرف

برق : تولید، انتقال، توزیع

نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و سایر منابع انرژی فسیلی و تجدید پذیر.

مشارکت در برگزاری همایش ها، پوشش خبری و تبلیغی.

معرفی شرکتهای فعال در حوزه انرژی و بیان توانمندی ها و دستاوردها.

Go to top